MAVİ GÖL PARKI

  • GEZİ REHBERİ
Merkez Tarih
MAVİ GÖL PARKI 2018-07-01 10:00:00 / 2022-07-01 10:00:00

MAVİ GÖL PARKI

Ankara’nın Mamak İlçesine bağlı Kayaş yakınlarındaki Mavi Göl, Başkentlilerin tercih ettiği rekreasyon alanlarından biridir.

Şehir merkezine en yakın dinlence mekanlarından biri olan ve 2 bin 120 dönüm arazisi içinde Ankara’nın en doğal göl yapısına sahip Mavi Göl, huzur ortamı, yeşili ve mavisiyle huzur dolu bir Başkent köşesidir.

İsmini aldığı Mavi Göl, toplam 600 dönümdür. Alanda 2 adet işletme binası, 15 Adet güvenlik kulübesi, 6 adet WC bulunmaktadır.

 Su bisikletleriyle, ailelere hitap eden bin 245 dönüm piknik alanıyla, piknik masaları, kapalı çardakları ve barbeküleriyle çocuklarınızla, arkadaşlarınızla harika bir hafta sonu geçirebileceğiniz serin ve eşsiz bir ortamdır.

Park içinde voleybol, basketbol ve futbol sahaları, spor aletleri, 15 adet çocuk oyun alanı ve koşu yolu bulunmaktadır. Toplam 3 bin 800 araç kapasiteli otoparkı ile ulaşım sorunu yaşatmayan Mavi Göl’de, ziyaretçiler için 6 adet de büfe bulunmaktadır.

Ankara merkeze sadece 12 kilometre uzaklıkta olan Mavi Göl, aydınlatması, güvenlik hizmetleri ve temizliğiyle de Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin halkımıza sunduğu yaşam alanlarından biridir.

İlgili Etkinlikler

TUZ GÖLÜ

  Tuz Gölü İç Anadolu Bölgesi’ndedir....

Puan: 0
50. YIL PARKI

Ankara'nın seyir terası olarak bilinen 50.yıl parkı 135.000 m²...

Puan: 0
AHLATLIBEL ATATÜRK PARKI

 Çimlerine özgürce basılan yemyeşil bir d&uum...

Puan: 0
BOTANİK PARKI

BOTANİK PARKI Çankaya ve Cinnah caddeleri arasında saklı cen...

Puan: 0
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı