ALTINPARK

  • GEZİ REHBERİ
Merkez Tarih
ALTINPARK 2018-07-01 10:00:00 / 2022-07-01 10:00:00

Doğu Akdeniz ülkeleri arasında yılın parkı seçilen Altınpark, 640 bin metrekarelik yerleşkesiyle Ankara’nın en büyük rekreasyon alanıdır. Yüzde 85’ini yeşil alan ve gölet düzenlemelerinin oluşturduğu Altınpark’ta mevcut alanın yüzde 15’inde yapı ve meydanlar mevcuttur. Ankara’nın halihazırda hizmet veren en kapsamlı parkı olarak hizmet veren Altınpark, yeşilin ve mavinin buluştuğu, eğlence, gezinti, spor ve fuar etkinliklerine ev sahipliği yapan eşsiz bir yerleşkedir.

1977 yılına kadar golf kulübü olarak kullanılan bu alan, 1985 yılında gerçekleştirilen bir proje yarışmasında birincilik elde eden projenin uygulanmasıyla birlikte bugünkü konumuna gelmiştir. Altınpark, bünyesinde oluşturduğu sosyal tesis ve etkinliklerle modern bir park olmanın yanı sıra Türkiye'de birçok ilki de bünyesinde barındırmaktadır.

Bilim Merkezi, uluslararası standartlarda fuar ve kongre merkezi, anaokulu ve yaz okulu, büfe ve lokantaları, müzikli ve ışıklı su gösterileri, oyun ve eğlence alanları, göl kıyısındaki anfileri,paten alanı, kayıkları, çarpışan botları, elektrikli gezinti arabaları, mini gezinti treni, atları, otoparkları ile Altınpark'ta hayatın bütün renklerini bulmak mümkündür.

Bütün bu güzellikleri huzur içinde yaşayabilmeniz için Altınpark'ın özel güvenlik sistemi 24 saat görev başındadır. Özellikle ailelerin şikayetçi olduğu park ve benzeri alanlardaki bazı olumsuz tutum ve davranışlar yönetim anlayışımızın önemli bir farkı olarak aldığımız etkili tedbirlerle ortadan kaldırılmıştır.

Ankara’nın en güzel Çin restorantı, Altınpark içerisindeki keyifli bahçesi, eşsiz lezzetleri ve göl manzarası ile misafirlerini ağırlamaktadır. İtalyan mutfağı meraklılarını cezbeden İtalyan restorantı ve farklı lezzetler sunan kafeteryalar, Altınpark’ta her beğeniye ve damak tadına hitap eden mekanlar olarak ilgi görmektedir.

At tavlası; yetişkinlerin at binme keyfini yaşayabilecekleri ve aynı zamanda çocukların ponny atları ile güvenli gezinti yapabileceği farklı bir etkinlik olarak Altınpark aktiviteleri arasında yer almaktadır. Gokart, akülü arabalar, çarpışan arabalar, maneji ve bitkievi, her gün sayısız meraklısını ağırlamaktadır.

İçerisinde su bisikletleri olan havuzlar, ailelerin huzurlu bir göl gezintisi yapmalarına imkan sağlarken, yürüyüş alanları, çocuklar için oyun parkları ve yeşil alanlar, Başkent’in yoğun kalabalığından uzaklaşmak ve doğayla baş başa kalarak dinlenmek isteyenler için kusursuz hizmet sunmaktadır. Akşam saatlerinde çeşitli konser ve etkinliklere ev sahipliği yapan Altınpark Ankara’nın nefes alınabilecek ve huzur içinde vakit geçirilebilecek en benzersiz parkıdır.  

İlgili Etkinlikler

TUZ GÖLÜ

  Tuz Gölü İç Anadolu Bölgesi’ndedir....

Puan: 0
50. YIL PARKI

Ankara'nın seyir terası olarak bilinen 50.yıl parkı 135.000 m²...

Puan: 0
BOTANİK PARKI

BOTANİK PARKI Çankaya ve Cinnah caddeleri arasında saklı cen...

Puan: 0
EYMİR GÖLÜ

Başkent sınırları içinde küçük bir göl ol...

Puan: 0
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı