GAZİ PARK

  • GEZİ REHBERİ
Merkez Tarih
GAZİ PARK 2021-09-17 14:30:00 / 2022-10-03 12:30:00

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasını korumak amacıyla Etimesgut-Bahçekapı Mahallesi sınırları içerisinde, Güvercinlik Caddesi ile Çiftlik Caddesi kesişiminde yapılan GAZİ PARK, 7’den 70’e herkese hitap eden aktivite ve dinlenme alanlarıyla Ankaralıların yeni doğa alanlarından olacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Orman Çiftliği arazisinde yıllardır atıl durumda bulunan yaklaşık 62 bin metrekarelik alanı Gazi Park adıyla 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda açılarak Başkentlilerin hizmetine sundu. Etkinlik çayırından Nilüfer göletine, spor sahalarından çocuk oyun alanlarına kadar oldukça geniş bir alana sahip olan Gazi Park, çok sayıda sosyal aktiviteye ev sahipliği yapıyor. 

Park içerisinde çim tepeler, çocuk oyun grupları, çocuk kum havuzu, kol balıklarının yüzdüğü Nilüfer Göleti, açık hava sinema gösterimi, uçurtma etkinliği gibi pek çok aktivitenin yapılacağı etkinlik çayırı, basketbol ve plaj voleybolu sahaları, badminton ve tenis kortları, tavuk, horoz, tavşan, cüce keçi, tavus kuşu ve midillilerin özgürce gezdiği evcil hayvan serbest gezinti alanı, bisiklet yolu ile tuvalet ve otopark da yer alıyor. 

 

İlgili Etkinlikler

TUZ GÖLÜ

  Tuz Gölü İç Anadolu Bölgesi’ndedir....

Puan: 0
50. YIL PARKI

Ankara'nın seyir terası olarak bilinen 50.yıl parkı 135.000 m²...

Puan: 0
BOTANİK PARKI

BOTANİK PARKI Çankaya ve Cinnah caddeleri arasında saklı cen...

Puan: 0
EYMİR GÖLÜ

Başkent sınırları içinde küçük bir göl ol...

Puan: 0
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı