YAŞAR NE YAŞAR NE YAŞAMAZ

  • TİYATRO
Merkez Tarih
ANKARA YENİ SAHNE 2021-10-16 17:00:00 / 2021-10-16 19:00:00

Metin Zakoğlu yazıp, yönettiği ve oynadığı Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz oyunu ile 16 Ekim 17.00'da Ankara Yeni Sahne'de karşınızda...

"Asri Şehir Cezaevi mahkumlarının kaldığı küçük bir koğuşta, mahkumlar aralarındaki Yaşar Yaşamaz’ın hayatını oynamaya karar verirler. Hapishane müdürünün izni ile dışardan oyunu yönetmesi için yönetmen Metin Zakoğlu ile anlaşırlar. Metin Zakoğlu mahkumlar arasından seçtiği kişilerle provaya başlar,fakat kadınlar koğuşundan özel izinle provaya katılan Ayşe rolünü oynayacak oyuncu ortalığı karıştırır,tüm mahkum oyuncular bu güzel kadın mahkuma aşık olup  onun için kavgaya tutuşunca Cezaevi yönetimi oyuncu diye seçilen mahkumları tek tek hücrelere kapatır, oyun tarihi ve saati gelmiş çatmıştır ve Metin Zakoğlu'nun aklına şaheser bir fikir gelir, Yaşar yaşamaz'ı kendisi tek başına oynayacak bütün diğer rolleri de üstelik tipten tipe girerek canlandıracak sıkıştığı yerde oyuna canlı bağlanan seyircilerden yardım alacaktır .Oyun başlar ve bu oyunda da kim oyuncu kim seyirci kim Yaşar kim Yaşamaz birbirine karışır.

Metin Zakoğlu’nun akılcı bir metotla sahneye koyduğu Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz adlı oyunu bugüne kadar hiç kimse sadece tek kişiyle  ve böyle bir yorumla sahneye taşımadı. Seyirciler seyirci mi, oyuncu mu, oyuncular oyuncu mu, mahkum mu yoksa kendileri mi gelin bunu hep beraber izleyerek öğrenelim.

Siz de oyunun bir parçası olmaya hazırsanız bu eğlenceli komediyi kaçırmayın!

İlgili Etkinlikler

FIRAT TANIŞ İLE GELİN TANIŞ OLALIM

Ülkemizin yaşadığı gerginlik ve kutuplaşmalara karşı en anlamlı &...

Puan: 0
BİR YAZ DÖNÜMÜ GECESİ RÜYASI

William Shakespeare'in yazdığı, Sinan Pekinton'un yönetti...

Puan: 0
UYANDIĞIMDA SESİM YOKTU

Uyandığımda Sesim Yoktu, orijinal adıyla Mouthpiece çağdaş ve f...

Puan: 0
BKM MUTFAK AÇIK MİKROFON

BKM Mutfak Açık Mikrofon, Route Ankara’da... "D&u...

Puan: 0
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı